Marca

Senyalització

Guia editada

APP

Distància total

162.00km

Número d'etapes

">

Galería de Fotos

Rutes temàtiques

Unes opcions més de rutes relacionades amb aquest tram.
wrappixel kit
Entre grans llacs d’alta muntanya
Els Anglès - La Bullosa - Portè
31.30km
wrappixel kit
Descobrint els llacs de les Bulloses
Els Angles- la Bullosa
12.80km
wrappixel kit
Per la petita capital del Capcir
Formiguera- Els Angles
7.00km
wrappixel kit
Cosint territoris
Escaldes-Engordany- Andorra la Vella- Sant Julià de Lòria- Bescaran
29.90km
wrappixel kit
Entre les joies del romànic andorrà
D'Ordino a Escaldes-Engordany (28 km) amb pernoctació recomanada a Encamp
28.00km
wrappixel kit
Cap a la capital de l’Alt Urgell
Bescaran, Estamariu i la Seu d'Urgell
14.30km

Participa

A totes les activitats i iniciatives que anem creant

Registra't

Dóna a conèixer el teu municipi publicant un article a la Camipèdia.

Fes-te vetllador del camí

Ajuda a definir i marcar el teu tram d'El Camí.

Fes-te soci / padrí del camí

Ajuda'ns a fer El Camí!

Fes-te amic del camí

Estigues informat de totes les novetats.

Agraïments: 

Col·laboradors  de la Guia d'El Camí

Capcir: Cédrik Blanch (animador culturals Els Angles), Christelle Frau i Alexandra Dardillac (Parc Natural Regional dels Pirineus catalans), Hervé Pi (Aire Nou/Catalunya Nord), Carles Pujol. Formiguera: Edith Mestre (Oficina de Turisme Formiguera), Philippe Loos (Ajuntament Formiguera).

Els Angles: Christian Blanc (Ajuntament Els Angles), David Mias (Oficina de Turisme dels Angles).

Portè: Manel Figuera (senders de Cerdanya), Sara Aliaga (Consell Comarcal Cerdanya).

Andorra: Roger Pié (Turisme d'Andorra), Soraya Valls (Turisme d'Andorra), Anna Riberaygua, Pere Vilarrubla, Bru Noya, Sergi Ribas Mazas, Jordi Nicolau, Àngels Mach (Societat Andorrana de Ciències), Alfons Casal (Teatre a Andorra).

Canillo: Gisela Jané i Alfred Calero (Oficina de Turisme i Comú de Canillo), Hotel Parador Canaro, Mossèn Ramon de Canillo, Jaume Rossa, Pep d’en Jep, Jordi Roigé.

Encamp: Anna Majoral, Jordi Sánchez, Jordi Rich i Gerard Gil (Oficina de Turisme i Comú d'Encamp), Maribel Moreno (Esbart Sant Romà), Joan Borras (Pas de la Casa).

Ordino: Cristina Ariño (Comú Ordino), Sergi Riba (Parcs Naturals/flora i fauna)

La Massana: Emma Jiménez i Francesc Vela (Oficina de Turisme i Comú de La Massana)

Andorra la Vella: Eva Roma, Meritxell Saldes, Fidel Solsona i Albert Villaró (Oficina de Turisme i Comú d'Andorra la Vella), Albert Samarra Pujol i Fidel Solsona (Gresca Gegantera d’Andorra la Vella/Fallaires d'Andorra la Vella), Pere Tomàs (Somhiteatre), Teresa, Robert i Mònica del Centre de Cultura Catalana.

Sant Julià de Lòria: Canòlich Ribot i Ernest Navarro (Oficina de Turisme i Comú de sant Julià de Lòria), Amics de La Rabassa, Joan Visa (Casa Beal), Joan Albert Farré (Vinyes Borda Sabaté), Marcos Rodríguez (Companyia Carbassó),Mireia Codina Lucas (la Companyia és Grata), Ester Segura (Fundació Muntanyencs per l’Himàlaia), Núria Parés Cámara i Sílvia Fernàndez (Museu del Tabac), Jaume Torra (Esbart Lauredià), Toni López (Aula de Natura), Bru Noya, Montse Cobo (Entitats de joves de Sant Julià de Lòria)

Escaldes-Engordany: Rebecca Salcedo, Isabel Rogé, Eduard Boldú i Toni Feliu (Oficina de Turisme i Comú d'Escaldes Engordany), C. Bardina (Associació D'amics Solidaris amb el Poble Sahrauí-ADSAPS), Amics del Pont dels Escalls.

Alt Urgell: Andreu Galabert, Isidre Domenjó, Teresa Vilaró i Reverter (Consorci per a la Normalització Lingüística Alt Urgell), Tito Pelàez (Escola Folk dels Pirineus - Arsèguel), Òmnium Cultural Alt Urgell, Joan Ribó (Diables de l'Alt Urgell), Albert de Gràcia, Pep Lizandra (Música tradicional als Pirineus), Alt Urgell-Cultura, Oficina de Turisme de l'Alt Urgell.

Bescaran: Albert Blasi (Pedania de Bescaran), Ignasi Doñate Sanglas (Associació Bescaran Cultura).

Estamariu: Pere Navinés (Ajuntament Estamariu), Joan Planes (President Fundació Sant Vicenç d'Estamariu).

La Seu d’Urgell: Ramón Berga (l'Aparador - Art contemporani), David Vellver (SEDIS Bàsquet), Lluís Obiols (Patronat Retaule St. Ermengol), El CAU de La Seu Ermengol Puig, Carmen Invernon, Montse Ferrer (Fira de Formatges Artesans dels Pirineus), Santi Miarnau i Mitjana (Seu Rock), Antoni Moles (Cineclub La Seu), Susana Balastegui i Anna Farnés (Club Cadí Canoë-Kayak), Albert Galindo Mallol (Picurt), Xavier Grané (Tupedala), Silvia Trigueros (La Feixa), Aubèrria natura i patrimoni, Agrupació Astronòmica de la Seu d’Urgell, Associació de Comerciats del carrer Canonges, Oficina de Turisme de la Seu d'Urgell-Espai Ermengol, Oficina de Turisme de l'Alt Urgell i Cultura CC Alt Urgell.

Fotografies: Ajuntament del Angles, Arxiu Nacional d'Andorra - Secció dels fons d'imatges, gràfics i audiovisuals, Comú de Canillo, Comú d’Ordino, Jaume Riba - Comú de La Massana, Isabel Drets - Comú d’Encamp, Comú d’Escaldes-Engordany, Comú d’Andorra la Vella, Arxiu Comú de Sant Julià de Lòria, Arxiu CCAU - J. Oliva, M. Tartera i Alexis Gullón, Turisme Seu, Mercè Garcia-Associació de Comerciants del carrer Canonges, Ramon Berga-l’Aparador Art Contemporani, Virgili, M. - Diables de l’Alt Urgell, Agrupació Astronòmica de la Seu d’Urgell, Aubèrria natura i patrimoni, Agustí Cucurulls-Cadí Canoë-Kayak i PAS.